Výchova a výcvik psů - pár vět na úvod

Každý majitel psa malého či velkého, by si měl uvědomit, že správná výchova je předpokladem ke spokojenému a plnohodnotnému společnému životu. S výchovou je třeba začít hned, jakmile si pejska přivedete domů. Zodpovědný chovatel si jistě přečte základní pravidla výchovy psa v některé z mnoha publikací, kterých je na trhu nepřebrné množství. Ovšem teorie a praxe je od sebe mnohdy velmi vzdálená. Ideálním řešením tedy je, navštívit vhodný kurz pro výchovu psa, kde si vše v praxi pod odborným vedením vyzkouší a naučí se, jak správně vychovávat právě svoje štěně. Každý pes je totiž individualita a je nutné s ním pracovat podle jeho potřeb a možností. Nelze měřit stejným metrem například čivavu a bernského salašnického psa. Každý má jinou nejen velikost, ale i schopnosti a temperament. A co teprve když zjistíte, že i v rámci jednoho plemene jsou jedinci naprost odlišných povah. Pak poznáte, že obecné poučky z knih sice nejsou špatné, ale že by to chtělo ještě něco navíc. 

Psí škola Margo v Klatovech pomáhá chovatelům s výchovou a výcvikem psů od roku 2004. Do března 2011 jsme se scházeli na cvičišti pod Borem. Od dubna 2011 se organizace psí školy změnila. Opustili jsme cvičiště a výchova psů probíhá v reálném prostředí na společných vycházkách. Můžeme tak svoje svěřence cvičit v běžném provozu a vyhneme se tak problému, že na cvičáku pes přesně ví, co se od něj očekává a plní bezchybně všechny pokyny, jakmile se však ocitne venku na vycházce nebo ve městě, stává se z něj nezvladatelný neposlucha, který se tváří, že nezná jediný povel.

Kynologií se zabývám od dětství. Od výcviku služebních plemen, skládání různých zkoušek a účasti na závodech, jsem se postupem doby dostala k výchově rodinného psa. Za ty již tři desítky let mě prošlo rukama mnoho psů různých plemen, velikostí  a různých povahových vlastností. Mým cílem je přistupovat ke každému psu individuálně, využívat a rozvíjet jeho specifické schopnosti tak, aby se stal pro svého majitele příjemným kamarádem a společníkem. Ráda se o svoje mnohaleté zkušenosti podělím a věřím, že pro vás budou přínosem.            

Kontakt

Marcela Šlehofrová Lipová 481 Klatovy 4
602 821 178
IČO 17877016
pavelkova.kt@seznam.cz